Samktshe-Javakheti naised Gruusias tahavad muutusi 18. märts

kodanikukoolitus

Mida saad ise oma elukeskkonna edendamiseks teha, küsisid Eesti vabaühenduse Kodanikukoolitus esindajad Gruusia armeeniakeelse piirkonna 50 naiselt, kes olid kogunenud ühisprojekti lõpukonverentsile Akhalkalakis, Gruusias.

PRESSITEADE

Samktshe-Javakheti naised Gruusias tahavad muutusi

11. märts 2015

Mida saad ise oma elukeskkonna edendamiseks teha, küsisid Eesti vabaühenduse Kodanikukoolitus esindajad Gruusia armeeniakeelse piirkonna 50 naiselt, kes olid kogunenud ühisprojekti lõpukonverentsile Akhalkalakis, Gruusias. Koostöö Kodanikukoolituse ja kohaliku naisorganisatsiooni „Samktshe-Javakheti naised rahu eest Gruusias“ algas jaanuaris 2014. Siiani on koostöös kaardistatud valdkonnad, mis on sealse kogukonna naiste jaoks kõige olulisemad, tutvuti Eesti ühenduste tegevustega ja loodi võrgustik edasiseks koostööks. Äsja toimunud lõpukonverentsil tõdeti, et rahast olulisem on soov midagi üheskoos ära teha ning alustada tasub väikestest asjadest. Kaheksas töörühmas sündis hulk ideid, mida kohe ellu viima hakata, et muuta elukeskkonda paremaks. Alustada saab oma aja oskuslikumast  planeerimisest, tervislikest eluviisidest, linna heakorrast, aga ka seaduste tundmisest ning gruusia keele õppest. Oluline on valmisolek omavaheliseks koostööks, info jagamiseks ja vajalikeks muudatusteks. Projekti täit mõju on näha alles aastate pärast.

Kodanikukoolituse esindajad on projekti käigus tutvunud Samktshe-Javakheti lasteaedade ja koolidega, käinud noortekeskuses ja kohalikus polikliinikus. Oludega tutvunud, otsustati märtsis koguda Eestis mänguasju, et saata need linna kolmele lasteaiale, kus on nendest on suur puudus.

Projektide käegakatsutav eesmärk on inimeste koolitamine ning tehnilise valmisoleku loomine naiste ja laste nõustamiskeskuse tööks. 6. märtsil toimus Akhalkalakis, Samtskhe-Javakhetis ümarlaud, kus arutati naiste ja laste nõustamiskeskuse loomise vajadust. Ümarlauast võtsid osa Akhalkalaki munitsipaliteedi kogu esimees Hamlet Movsesjan, ombudsmani esindaja Samtskeh-Javakehti piirkonnas Armen Marangozyan, kohaliku polikliiniku peaarst Aleksan Toroyan ning kohalike koolide ja lasteaedade direktorid. Nõustamiskeskust peavad vajalikuks ning toetavad kõik osalenud.

Vabaühendus Kodanikukoolitus viib Välisministeeriumi toel Samtskhe-Javakhetis, Gruusias ellu kahte projekti, et anda nõu, kuidas keerulises majanduslikus olukorras toime tulla, demokraatia võimalusi kasutada ning oma õigusi kaitsta. Üldeesmärk on aidata naistel pääseda otsustajate hulka ja rääkida kaasa elutähtsate otsuste vastu võtmisel.

 

Vabaühendus Kodanikukoolitus on asutatud 1998.aaastal eesmärgiga õpetada kodanikuks olemist ja enesekehtestamist, toetada kodanikualgatust ja konkurentsivõimet, läbilöögijõudu ja positiivset ellusuhtumist, sallivust ja sihikindlust. Käigus olevate projektide partneriks on organisatsioon „Samtskhe-Javakheti naised rahu eest Gruusias“. 

Vaata lisaks: http://www.kodanikukoolitus.eu/projektid

Lisainfo:

Anu Viltrop

Tel. 56 659 118
anu@kodanikukoolitus.eu

Lisa kommentaar

Email again: